Позиції військ Асада і Путіна в Пальмірі
Знаєте, що мене добило в ситуації з Пальмірою? Конфігурація фронту. Я не знаю який дебіл планує операції в асадо-російських штабах.

Що собою являв фронт в районі Пальміри? Він являв собою такий собі, витягнутий (близько 80 км в глибину і біля 20 в ширину) в бік ворожої території... апендикс (аби не порівняти з іншим чоловічим органом - бо справді схоже), з містом Пальміра на... вістрі.

Бойовики не зробили нічогісінько принципово нового - вони шандарахнули по флангах і ударми на зустрічних напрямках відрізали Пальміру від основних сил Асада і Путіна - так само, як Пілсудський свого часу відрізав від іншого совка наступаючу групу Тухачевського. Решта, сам штурм міста - справа техніки.

Тобто весь той час, що минув від зайняття асадо-російськими військами Пальміри, їхнє угрупування сиділо в потенційному котлі, порівняно з яким наш плацдарм в Дебальцево - супервигідна військова позиція. Питання було лише в тому коли ІД довбане по флангах.

У цих умовах асадо-російські сили ломанулися воювати з ІД на іншій ділянці фронту - в Алеппо...


А можна було уникнути пастки? Та звісно можна! Монтгомері, Манштейн, Гудеріан та навіть Рокосовський в таких самих умовах сімдесят з гаком років назад, виконавши глибокий прорив, перекидали наявні резерви на власні фланги, аби ділянку прориву максимально розширити і перетворити... апендикс на повноцінну кутову позицію у бік ворога градусів так на 60-90. Яку не можна просто підрубати з боків, а треба було повноціно штурмувати.

У Другу Світову війну, що так робити необхідно, знали навіть в радянських штабах. Нинішні російські штабісти цього не знають. Мабуть тому, що не те що професійної літератури, а й просто мемуарів Манштейна, Ейзенхауера та й власних воєначальників вони не читали. Бо інакше, як вони зморозили таку дурість і зуміли отак підставитися?

А справа в тому, що Пальміру асадо-російські війська НЕ ВЗЯЛИ. Вони її ВИКУПИЛИ. За відступ з Пальміри ІД отримав чималий калим. Салафіти взяли російське бабло. Місто - віддали. Але власні позиції розташували так, що Пальміра зразу ж опинилася на... апендексі. На якому асадо-російські банди, терористи й крутнули, зразу як як ті полізли в Алеппо.

Тут колишній голова російського генштабу вже поремствував, що його колеги прогавили концентрцію сил терористів біля Пальміри. Мовляв - розвідка підкачала.

Я сажу більш категорично. Якщо вони не збагнули на який... апендикс залізли, взявши Пальміру, про рівень їхньої розвідки можна навіть не заікатися.

А все це в підсумку говорить, що на Донбасі ми все робимо правильно. Нехай здобувають нових "нечуваних успіхів" в Сирії. Нехай б'ють літаки об шаланду "Адя Кузя". Нехай виснажують свої сили. Нехай добивають свій бюджет.

А ми - тренуватимемося, накопичуватимемо техніку і уважно (!) слідкуватимемо за їхніми "успіхами". Аби, коли ЗСУ піде в наступ (а в цьому я не сумніваюся, себто - взагалі), ми точно знали з ким маємо справу, а вони - вже не мали ресурсів для опору.

Дмитро ВОВНЯНКО