Коломойський
Український олігарх Ігор Коломойський перебуває під слідством федерального великого журі Америки. Бізнесмена підозрюють у відмиванні грошей в сфері нерухомості. 

Про це повідомляє BuzzFeed News, посилаючись на власні джерела.

Велике журі вивчає фінанси українця в ході розслідування, яке відстежувало гроші з “Приватбанку” через лабіринт офшорних компаній в США.


Зокрема, серед покупок на території Америки вказується готель та офісний будинок у Клівленді.

В інтерв'ю BuzzFeed News Коломойський заявив, що не знав про розслідування і що звинувачення на його адресу з боку банківських регуляторів були навмисними для експропріації “Приватбанку”.

За його словами, він не порушував ніяких законів, а з Міністерства юстиції США до нього ніхто не звертався.

Бізнес-партнер Коломойського Геннадій Боголюбов, який також був акціонером “Приватбанку”, зазначив, що будь-яка нерухомість, куплена в США, була придбана за законні кошти.

У зв'язку з розслідуванням великого журі щодо Коломойського федеральні агенти неодноразово приїздили в Україну. Так, у лютому вони зустрілися з екс-генпрокурором Русланом Рябошапкою і слідчими НАБУ, щоб обговорити справу проти олігарха.

Якщо велике журі зробить висновок, що доказів достатньо, Коломойському буде пред’явлено звинувачення. У такому разі українській владі доведеться видати олігарха Сполученим Штатам, бо між країнами є договір про екстрадицію.

У квітні минулого року ЗМІ повідомили, що ФБР веде розслідування відносно Коломойського. Американці вивчають можливі фінансові злочини, вчинені олігархом. Зокрема, його підозрюють у відмиванні грошей.