Комбат Губанов
Полковник поліції Сергій Губанов, про загибель якого стало відомо 20 травня, помер внаслідок підриву окупантами міни на шляху бойової патрульної групи на Донбасі.

Про це повідомив у Twitter міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, опублікувавши фото героя України. Він уточнив, що Губанов був командиром добровольчого батальйону МВС Луганськ-1 із позивним "Сєдой".


"Сміливий, часом до безтями, офіцер. Добрий, надійний друг. Окупанти підірвали міну на шляху бойової патрульної групи. Горе у нас. Війна нікуди не поділася. Честь нашим хлопцям-воїнам!", – написав Аваков.

З'ясувалося, що ще на початку війни Губанов покинув окуповану територію Луганської області, щоб служити українській армії.

У сюжеті ТСН 2014 року говорилося, що тоді він служив в лавах поліції і відмовився працювати на терористів. Разом з сім'єю Губанов перебрався в Сєвєродонецьк в 15 км від рідного дому, але на підконтрольну Україні територію.

Журналісти тоді розповіли, що поліцейські отримували 2500 гривень на місяць і їм не давали статусу учасника АТО, але вони все одно боролися за батьківщину.

У репортажі "Повернись живим" в 2019 році говорилося про те, що Губанов після того, як виїхав з Луганська, потрапив в "розстрільний список 17", опублікований в місцевих ЗМІ. Фотографії 17-ти правоохоронців, яких фейкова республіка вважала "зрадниками" розвісили по всіх блокпостах терористів.

Після виходу з Луганська він продовжив працювати в органах, коли почалася війна – курирував добровольчі батальйони. У 2015-му його призначили комбатом "Луганськ-1".

На питання, чому в 2014-му він опинився не серед терористів, а тут, в Україні, Губанов відповідав: "Я не бачу себе серед виродків".