Швейцарці запустили завод, що вловлює вуглекислий газ

завод, що вловлює вуглекислий газ
Відповідно до Паризьким кліматичних угодою близько 200 країн зобов'язалися скоротити викиди парникових газів в атмосферу, щоб уповільнити процес глобального потепління. Однак одних лише скорочень буде явно недостатньо.

Фахівці пропонують вловлювати СО2 за допомогою спеціальних установок.


Швейцарська компанія Climeworks запустила дослідну станцію по вилученню СО2 з атмосфери методом прямого захоплення повітря, як на підводних човнах і МКС. Експеримент проводиться на заводі з переробки відходів неподалік від Цюріха.

Вловлюють насоси встановлені на даху заводу. Захоплений атмосферне повітря проходить через фільтри, що збирають СО2. Після того як фільтр, просочений похідними аміаку - амінами повністю заповнений, його нагрівають приблизно до 100 ° С. Це дозволяє ізолювати CO2 для подальшого застосування.

В даному експерименті очищений СО2 закачується в теплицю, розташовану в 400 метрах від заводу, і використовується для вирощування овочів. На думку фахівців Climeworks, СО2 також знайде застосування при створенні екологічно безпечного палива або харчової вуглекислоти. Ще його можна просто закачувати в грунт.

У нинішньому вигляді завод здатний щорічно вловлювати до 900 тонн СО2. Щоб продемонструвати свою ефективність, він буде працювати в якості пілотного проекту протягом трьох років.

Отправка комментария

0 Комментарии